Dlouhou dobu jsem si myslel, že jednat na základě intuice (nebo šestého smyslu) je správné. Že moje vlastní intuice je tím správným vodítkem. Čím více jsem se naučil chápat principy Ho´oponopono zjistil jsem, že některé věci jsou na druhý pohled zcela jinak.

Když jednáme intuitivně zdá se, že vše je v nejlepším pořádku. Protože vnitřně cítíme, že takhle je to správně.

Ho´oponopono je založené na vnímání a jednání na základě Inspirace. A Inspirace není tím samým, čím je intuice.

Rozdíl mezí Inspirací a intuicí

I když na první pohled se to nemusí zdát, intuice vychází z naší podvědomé mysli. Podvědomá mysl je přímo ovlivňována našim vědomím, a jedná tak na základě vzorců uvažování, které jsme během svého života pochytili.

Díky těmto vzorcům vnímáme svět tak, jak ho vnímáme. Děláme věci tak, jak je děláme. Protože ne všechny vzorce jsou úplně správné, zkreslují a ovlivňují (často negativně) naši realitu.

Pokud řeknete, že to intuitivně cítíte, neděje se nic jiného, než že se ve vašem podvědomí přehrávají známe vzorce. Podvědomě reagujete na základě vašeho vlastního poznání.

Intuice také může být často „vynucena“ našim vědomím. Pokud řešíte nějaký problém, hledáte vědomě jeho řešení. A vědomá mysl hledá odpovědi uložené v našem podvědomí.

Jednání na základě Inspirace

Inspirace, na rozdíl od intuice, vychází z nadvědomí. V Ho´oponopono se mluví o „božství“, ale není důležité, jak tomu říkáte vy. Pro mě je to jiný rozměr Inteligence.

Principem Ho´oponopono je odstraňování překážek (bloků a vzorců), které nám brání tomu, abychom byli šťastní, zdraví a úspěšní (prostě dokonalou verzí svého já).

A zdroj těchto informací se nachází právě v Inspiraci.

Na první pohled se to zdá těžké, zvlášť pokud jste zvyklí jednat na základě vlastní intuice. Ta vás bohužel může často mýlit.

Inspirace není něco, co se dá vysedět, nebo vymodlit. Přichází nečekaně, nepravidelně a někdy vůbec. Někdy je těžké poznat, co je Inspirace a co intuice. Čím více „čistíte“, tím snazší to však bývá.

Moje vlastní zkušenost říká, že pokud jednáme na základě Inspirace, dostává se nám dokonalého vedení. Problémy, které řešíme, často mizí. Nic se však neděje samo – vždy k tomu bude potřeba jedné důležité věci – na základě Inspirace konat.

Někdy to jde snadno, někdy je potřeba sebrat spousty odvahy. Protože i Inspirace vám může ukázat cestu, na kterou není jednoduché se vydat. Znám to.

Ale vím, že ta cesta může stát za to.

A co vy? Řídíte se Inspirací, nebo věříte své intuici? Napište mi do komentářů.

P.S. Neříkám, že intuice je špatná. Ale dříve, než budete stát před důležitým rozhodnutím, zkuste si uvědomit, jestli vás vede opravdu ten správný vnitřní hlas, nebo se jenom přehrávají vaše vzpomínky v podvědomí.

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů