Posledních 6 let jsem trpěl alergií na pyl, lékařské testy a rozbory krve nedokázaly určit, na který druh. Každé jaro jsem vždy 2 týdny trpěl nesnesitelnými reakcemi, svěděním, pálením očí, rýmou a kýcháním. Tlumit alergické reakce mi pomáhaly příslušné medikamenty, jednalo se ovšem pouze o utlumení, nikoli o léčení.

Letos jsem se rozhodl svoji alergickou reakci „vyčistit“ a zbavit se ji zcela úplně. Před domem kvete nádherný strom, na jehož pyl jsem zřejmě alergický. Rozhodl jsem se mu „odpustit“ a vyjádřit mu svoji lásku, jako ke každé živé věci, které nás bezprostředně obklopují a se kterými sdílíme tento život.

Pokaždé, když se začínaly alergické příznaky ozývat, započal jsem proces čištění tak, jak nás učí Ho´oponopono.

Neustále jsem se obracel ke stromu a opakoval: Miluji Tě – Prosím, odpusť mi – Omlouvám se – Děkuji Ti… Proces čištění vymazal „chybné vzpomínky“, které jsem v sobě nosil, vzpomínky, které mne nutily reagovat na okvětí stromu. Při čištění, návratem do nulového stavu jsem vymazal paradigma, které způsobovalo moji několikaletou alergii.Letos poprvé nemusím užívat žádné léky, nemusím nic potlačovat, jelikož neexistuje žádná vnější okolnost, která by mne k tomu nutila.

Věřím, že v nulovém stavu můžeme dosáhnout čehokoli. Věřím, že máme tu  moc se sami léčit. Existuje mnoho cest, jak k tomu dospět, a Ho´oponopono je jednou z nich. Cesta, kterou můžeme jít všichni, cesta, která nebolí, nic nás nestojí…

Klid a mír ve mne…

Michal.

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů