Určitě jste o něm slyšeli – Zákon přitažlivosti. Naše myšlenky určují směr našeho života. Můžeme si do něj přitáhnout vše, co si budeme skutečně přát. Přej si a bude Ti dáno. Základním principem Ho´oponopono je odevzdání – bez upnutí mysli na konkrétní záměr. Jedná se o dva zcela odlišné přístupy, nebo se Ho´oponopono s Zákonem přitažlivosti doplňují?

Zákon přitažlivosti

Káže, že co si je podobné, navzájem se přitahuje. Pozitivní myšlenka (energie) se vrací ve formě pozitivní zkušenosti v životě. Stačí se naučit správně si přát (o tom bylo napsáno také několik knih) a vaše myšlenky se zhmotní.

Pamatuji si na film Tajemství, kde bylo popsáno, že pokud chcete očekávat pouze pozitivní zprávy, stačí chodit každý den kolem poštovní schránky s myšlenkou na to, že vás v ní budou čekat pouze příjemná překvapení (tedy žádné složenky ani pozdravy od exekutorů). Nebo pokud toužíte po konkrétním autě, stačí si představovat, že už v něm jezdíte a vaše představa se stane realitou.

Ano, na první pohled to může působit úsměvně. Pravdou je, že pokud se člověk začne zajímat o rozvoj svojí osobnosti, je pozitivní myšlení zpravidla první věcí, se kterou se na své cestě setká.

Chtít si přitáhnout cokoli konkrétního do svého života znamená mít konkrétní záměr. A záměr vychází z naší mysli. Mozek je orgán, který máme za ta léta zanesen nejrůznějšími programy (v Ho´oponopono se o nich mluví jako o vzpomínkách).

 

Pokud si tedy cokoli naše mysl přeje a touží po tom, aby se to jakkoli zhmotnilo znamená to, že se vědomě i podvědomě rozhoduje právě na základě těchto programů.

 

Ho´oponopono

Základním principem je zbavování se negativních programů – vzpomínek jejich čištěním. Jeho podstatou tedy není přitáhnutí konkrétní věci, situace nebo osoby do vašeho života. Principem čištění vzpomínek je absolutní odevzdání situace (božství, vesmíru, přírodě – nazvěte si sami, jak chcete). Mysl, která se nachází v „Nulovém stavu“ jedná na základě inspirace.

Neznamená to ovšem, že byste se měli vzdát svých snů a přání. Je potřeba je pouze čistit. Je důležité, aby tyto záměry nebyly pouze konstruktem nefunkčních myšlenkových programů. Věci, které vám nejsou nijak souzeny vám ani nebudou dány.

Jak to funguje dohromady

Zřejmě už víte, co od života čekáte. Máte jasný záměr, touhu nebo přání. Jasně si jej formulujte a – čistěte. Nechte tomu volný průběh a netlačte na pilu. Pokud vaše přání a záměry vycházejí z inspirace, věci můžou nabrat velmi rychlý spád. Inspirace nepřešlapuje za dveřmi – do vašeho života vletí nečekaně a na nic se neptá. Potom jednejte. To je nejlepší návod na to, jak si plnit svoje sny.

Pokud stále váháte, nad situací přemýšlíte a nejste si jisti, cítíte nejistotu nejspíš vaše rozhodnutí bylo čistě rozumové – jednala vaše mysl na základě vzpomínek. Taková rozhodnutí často nebývají úspěšná. Je těžké přebírat slavíka místo Karla Gotta a neumět zpívat. Pokud si vymyslím, že chci být úspěšným zpěvákem a neumím zpívat, těžko uspěji.

Jsem přesvědčen, že nemůžeme mít všechno, na co si ukážeme.
To je falešná představa našeho ega. Ale můžeme získat skutečně hodně (toho podstatného), když se této iluze zbavíme. Nechte jednat Inspiraci. Důvěřujte jí a věřte sobě.

Svět je plný malých i velkých zázraků a splněných přání. I vy se můžete vydat na úplně novou cestu. Netlačte nijak na pilu – mít přání a touhy je přirozené. Důležité je poznat, že jsou opravdu vaše. Když najdete svůj vnitřní klid a mír poznáte, které věci ve vašem životě jsou ty podstatné. Napoví vám vaše inspirace. Právě ta vás dovede tam, kde se všechny touhy a přání plní.

Víte kde to všechno začíná a končí – právě TEĎ a ve VÁS.

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů