Postižená Ella z Karviné - FOTO: Aleš Honus, Právo

Postižená Ela z Karviné - FOTO: Aleš Honus, Právo

Nadace Naše dítě vyhlásila dne 10. září 2009 veřejnou sbírku na pomoc rodině pětileté těžce postižené holčičky Ely z Karviné.

Rodiče musí denně jezdit s dcerkou na rehabilitace do Ostravy, proto si rodina pořídila automobil dotovaný částkou 100 tisíc korun od Magistrátu v Karviné. V noci na neděli 6. září 2009 bylo rodině auto z parkoviště před domem odcizeno a dostali se tak kvůli bezohledným zlodějům do těžké situace. Malou dceru Elu nemají jak dopravovat na rehabilitace a také musí vrátit příspěvek karvinské radnici. Rodina splácí dluhy příbuzným, od kterých si půjčila na doplacení hodnoty vozu. Její finanční situace neumožňuje vrátit dotaci natož zakoupit jiný vůz.

Jsme potěšeni, že je v našich silách obratem otevřít sbírku na pořízení auta pro malou těžce nemocnou Elu a reagovat na složitou situaci, ve které se rodina ocitla. Auto je pro zdravotní stav nepohyblivé dívky podmínkou, je nezbytně nutné, aby pokračovala její rehabilitační léčba. Nadace uvolnila první částku 10 tisíc korun ve prospěch postižené holčičky a otevřela sbírkový účet, na který mohou dobří lidé přispět,“ říká Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě.

Ela se narodila předčasně a prodělala dětskou mozkovou obrnu. „V podstatě je ležící pacientka s těžkou mentální retardací. Každý den s ní jezdím do stacionáře, protože co se podle lékařů nenaučí do svých šesti let, už se později nenaučí, řekla matka nemocné dívky.

Nadace Naše dítě se o případu dozvěděla díky úzké spolupráci s portálem Seznam.cz, který na svém zpravodajském serveru Novinky.cz o rodině v krizi informoval a veřejnost reagovala první vlnou zájmu o tento smutný případ.

Číslo sbírkového účtu ve prospěch rodiny postižené holčičky:

ČSOB, a. s. Praha 8

3300033/0300

Variabilní symbol: 2222


Děkujeme Vám za Vaši pomoc.

Ing. Zuzana Baudyšová,
ředitelka Nadace Naše dítě

Více informací se dozvíte zde:
http://www.novinky.cz/krimi/178478-rodine-postizene-divky-ukradli-dotovane-auto-nyni-musi-vratit-sto-tisic.html

http://www.novinky.cz/domaci/178558-ctenari-novinek-a-prava-nabizeji-pomoc-i-auto-rodine-postizene-divky.html

http://www.prozeny.cz/magazin/spolecnost-a-kultura/alterego/7821-sbirka-pro-malou-elu-chceme-pomahat

Zdroj: www.nasedite.cz

Věřím, že spojením dobré vůle všech solidárních lidí se podaří sehnat pro malou Elu potřebnou částku pro nákup nového vozidla. To nejmenší, co může každý z nás udělat,  je darovat část svých financí pro dobrou věc. Pevně věřím, že jako lidé uspějeme.


Michal.

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů