Váš život je ve vašich rukou

Ho´oponopono si po vydání knihy Svět bez hranic našlo cestu k velké spoustě lidí (tedy soudě nejenom podle vašich ohlasů). Celá metoda působí jednoduše a téměř až zázračně.

Představa života ve světě, kde neexistují žádné hranice a všechny možnosti jsou nám otevřené je bezesporu lákavá. Stojí ovšem za vším možným úspěchem právě havajské Ho´oponopono…?

Mnoho lidí se na mne obrací s žádostí informací o kurzech a Ho´oponopono seminářích. Mají pocit, že informací v knize bylo málo. Všechno se zdá být tak jednoduché a naprosto úžasné, že to nemůže být samo o sobě téměř možné.

Předem bych chtěl zdůraznit, že Ho´oponopono se na žádném semináři nenaučíte. Lidé se ptají po stále nových a nových čistících pomůckách, protože odříkávání vět, o kterých píše Hew Len a Joe Vitale se minulo účinkem. Zapamatujte si dobře následující:

Ho´oponopono je o naslouchání naší vnitřní inteligence, tichého hlasu, kterému můžete říkat intuice nebo inspirace. Podstata není ukrytá v žádné pomůcce.

Až toto doopravdy pochopíte a přijmete, zjistíte, že se vám uleví. Nemusíte slepě následovat něco, co bylo vyřčeno někým jiným, i když se jedná o samotného Hew Lena. Jeho inspirace vytvořila čtyři věty. Vaše inspirace může vytvořit cokoli jiného, co bude právě pro vás to jediné správné.

Sám jsem dospěl do stádia, kdy nepraktikuji žádnou z čistících pomůcek, o kterých se píše v knize a mluví na seminářích. Jednoduše proto, že mi začaly blokovat mou vlastní cestu. Až když jsem si toto uvědomil, spadlo ze mně břímě a uvolnila se blokovaná energie.

Snažím se vám tímto říci to, že nemusíte hledat další informace ve vnějším světě. Není nutné utrácet peníze za semináře, školení a další knihy. Často se ptáte na to, kdo je u nás certifikovaným lektorem Ho´oponopono. Odpověď je jednoduchá – NIKDO. A zároveň kdokoli z nás. Každý máme své Ho´oponopono ukryté v nás. Protože Ho´oponopono není žádná univerzální metoda pro vykonávání zázraků.

Ti z vás, kteří měli možnost setkat se s Hew Lenem osobně jistě ví, že sám nabádá k naslouchání vlastní inspirace. Ta jediná vás někam dovede. Když budete pouze slepě odříkávat něco, o čem jste se dočetli v knize, nemusíte se nikam posunout. Váš život se nijak nezmění, vaše problémy se sami nevyřeší.

Naučte se přijmout zodpovědnost za vše, co se ve vašem životě děje. Ho´oponopono je jenom pomůcka, jak se s věcmi vyrovnat, naučí vás změnit pohled, způsob přemýšlení nad světem. Ho´oponopono vás totiž učí být strůjci vašeho života.

Naučte se hledat v nitru sílu, která vám pomůže překonat nesnáze. Naslouchejte inspiraci, která ví nejlépe, co je pro vás to pravé. Přestaňte se snažit mechanicky aplikovat něco, o čem sami nejste přesvědčeni, že to může fungovat.

Někteří lidé chápou Ho´oponopono jako instantní metodu na řešení problémů. Ovšem tím Ho´oponopono není. Život není snadný a zároveň je velmi lehký. Je přesně takový, jaký si jej stvoříte. A veškerá síla se neukrývá nikde jinde, než ve vás, ve vaší mysli.

Ho´oponopono nemá moc změnit váš život. Má moc vám ukázat, jaký může být, když se naučíte věřit sami sobě.

Přeji vám všem následující rok plný inspirace, klidu a pohody.

Michal

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů