Jak využít Ho´oponopono při hubnutí

Od svých pěti let jsem trpěl nadváhou. Stalo se tak po prodělané nemoci, kdy jsem začal být po návratu z nemocnice vykrmován, abych dohnal deficit po nemocniční stravě. Od té doby jsem se stal závislým na jídle.

Celé své dětství i období dospívání jsem prožil jako obtloustlý hošík s brýlemi. Patřil jsem mezi otloukánky, byl častým terčem posměchu, nezajímavým pro dívčí protějšky. Po mých osmnáctých narozeninách se ručička váhy zasekla mírně za hranicí sta kilogramů. Celý svůj život jsem se za svoji tloušťku styděl.

Nechodil jsem na veřejná koupaliště, vyhýbal se hodinám tělocviku ve škole, nosil dlouhé oblečení, které (jak jsem se mylně domníval) ukrývalo několik desítek kilogramů nadváhy.

Zlom nastal před několika lety, byl jsem několik let po škole, žil jsem sám, bez partnerky. Moje sebedůvěra byla mírně pod bodem mrazu. Aktivně jsem žádný partnerský vztah nevyhledával, byl jsem přesvědčen o své ošklivosti natolik, že jsem si nedokázal představit nikoho, kdo by o mne mohl mít zájem.

Rozhodl jsem se svojí situaci změnit. Nikdy jsem nevěřil žádným dietám, zázračným hubnoucím prostředkům. Věděl jsem, že jediná cesta bude změnit svůj životní styl, stravovací návyky. Začal jsem se aktivně zajímat o to, co vlastně pojem zdravý životní styl znamená. Načerpával jsem spousty informací z různých life-stylových časopisů, odborných publikací, fitness materiálů apod.

Podařilo se mi během pár měsíců zhubnout téměř o 20 kg. Změna to byla zásadní. Lidé, které jsem dlouho neviděl mne stěží poznávali. Mohl jsem si dovolit koupit nové oblečení. Našla si mě nová a krásná partnerka. Stouplo mi sebevědomí, život se zdál být o mnoho jednodušší.

I přes tak výraznou změnu jsem věděl, že k ideálu štíhlé postavy mám stále ještě trochu daleko. Moje tělo, celý život nezvyklé na aktivní sportování bylo ochablé. Když mi z končetin zmizel tuk, zjistil jsem, že jsem bez výrazné aktivní svalové hmoty. Ruce, nohy a obličej mám docela tenké. Zbývající tuk se usadil a jakoby schválně zůstal v pase a bocích.

Od té doby uplynulo zhruba šest let. Svoji váhu si stále držím. I přesto, že docela často sportuji (v létě inline bruslení, squash, v zimě lyže), jím velmi kvalitní a zdravou stravu (jsem vegetarián a jím tedy pouze zeleninu), nadbytečný tuk v pase a na břiše se mne stále drží. Občas se váha vychýlí o pár kilogramů dolů, posléze zase nazpět, ovšem stále na sobě nosím navíc zhruba desetikilovou zátěž (vážím cca 85 kg).

Neustále se ptám sám sebe, proč nedokáži odstranit zbytek nadbytečného tuku ze svého těla? Vždyť vím tolik o zdravém životním stylu, že bych mohl začít dělat poradce. Každý den si připravuji kvalitní doma připravovanou vegetariánskou stravu. V rámci svých možností se věnu sportu (inline bruslení téměř každý den, kdy počasí dovolí). Může snad za můj neúspěch hřešení  v podobě kousku čokolády (jinam se cukru zcela vyhýbám), nebo jiných pochutin (jsou dny, kdy mám pocit, že bych snědl cokoli)…

Potom jsem na to přišel. Co když je všechen ten nadbytečný tuk nějaká zhmotněná negace, například vzpomínka, myšlenka, přesvědčení. Co když podvědomí pracuje podle nějakého skrytého vzorce? Co když je moje tělo stresované při každém jídle, aby z něj zbytečně nepřibralo že se energie hromadí v tuk, místo aby se efektivně využívala?

Co když za můj tělesný stav můžou výhradně emoce? Může se jednat o jedinou vzpomínku z dětství, která určuje můj současný stav? Pak jsem si uvědomil, že všechno můžu změnit.

468x60a.gif

Jak zhubnout pomocí Ho´oponopono…?

Rozhodl jsem se využít všech svých dosavadních znalostí a zkušeností ke změně svého současného stavu. Rozhodl jsem se, že dokážu to, co jsem za více než 28 let svého života nedokázal. Stanu se zcela štíhlým a zdravým člověkem. Nebudu nijak výrazně upravovat své stravovací návyky, neboť jsem přesvědčen, že jsou zcela správné a v souladu s mými potřebami (a to vč. čínské a ayurvédské medicíny, ze které čerpán inspiraci).

4 věty, které natrvalo změní mojí postavu

1) Omlouvám se – je jako pokání za to, že jsem tuto situaci (nadváhu a obezitu) způsobil, že jsem celá ta dlouhá léta ničil vlastní tělo nevhodnou stravou, nedostatkem pohybu (toto tělo mi bude sloužit celý život).

2) Prosím, odpusť mi – odpustím si za to, že jsem si tuto situaci přivodil, i když jsem za ní 100% odpovědný, nebudu se psychicky týrat.

3) Děkuji Ti – budu každý den děkovat svému tělu za to, že mi slouží a sloužit bude, budu sám sobě děkovat za to, že si umožním být takový, jaký být chci.

4) Miluji Tě – naučím se milovat sám sebe a své tělo nyní, i když v současnosti není dokonalé. Již nyní začnu milovat představu svého nového těla.

Věřím v to, že náš život je zhmotněním našich myšlenek a přání. Jsem přesvědčen, že i naše „nedokonalosti“ jsou odrazem toho, jak o sobě samých smýšlíme. Možná mám někde hluboko v sobě myšlenku, která se drží jako kupa tuku na mém těle. Pokud dokážeme pomocí Ho´oponopono uzdravovat velmi nemocné lidi (a věřte mi, že jsem takové lidi potkal), pokud dokázal Hew Len uzdravit téměř celou psychiatrickou léčebnu, můžeme i my uzdravit sami sebe a svá těla.

Doufám, že za pár měsíců budu moci říci – dokázal jsem to. Věřím v to. A vy věřte, že budete moci být u toho…

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů