zodpovednost

Základním principem Ho´oponopono je naučit se převzít stoprocentní zodpovědnost za svůj život. Neznamená to ovšem, že za vše neseme vinu. Přijmout zodpovědnost znamená, že se vědomě rozhodneme být zodpovědní za vlastní myšlenky a činy a také za to, zda se chceme nebo nechceme nechat řídit vlastními vzpomínkami, vzorci myšlení a bloky.

Všechny situace, které se v našem životě odehrávají jsou ve skutečnosti příležitostmi. I ta nejhorší možná událost (smrt blízkého člověka, ztráta rodiny, peněz nebo zaměstnání) v sobě nese možný potenciál pro růst a změnu.

Je těžké ve vypjatých chvílích udržet čistou a pozitivní mysl. Buďme upřímní – toto dokáže málokdo z nás, a není na tom vůbec nic špatného.

Naší zodpovědností je rozhodnout se, jaký vliv na nás tato situace bude mít. Jestli ji využijeme jako příležitost k tomu, abychom udělali například dlouho odkládané změny, opustili nefunkční vztahy, změnili zaměstnání a tak dále. Máme moc k tomu se svobodně rozhodnout.  Pokud se dobrovolně rozhodneme, že jakýkoli problém budeme považovat za problém, není to také špatně – jsme svobodní lidé se svobodnou vůlí.

Jsme plně zodpovědní za vytváření „vzpomínek“, které se v naší mysli ukládají a přehrávají se jako problémy. Jsme plně zodpovědní za rozhodnutí, zda tyto vzpomínky chceme „vyčistit“. Naší jedinou zodpovědností tedy je rozhodnout se, zda chceme tyto bloky z podvědomí odstranit. Jak? Prostě je čistit.

Technika Ho´oponopono je úžasná v tom, jak je jednoduchá. Nepotřebujete mít žádné speciální dovednosti, můžete čistit kdykoli, kdekoli a jakkoli. Vaše inspirace vám napoví, co je pro vás správné.

Za co neseme 100% zodpovědnost

  • za naše myšlenky
  • za naše skutky proudící z myšlenek
  • za vědomá rozhodnutí
  • za to, zda se rozhodneme čistit vzpomínky a bloky v podvědomé mysli
  • za to, jestli budeme nebo nebudeme následovat vlastní inspiraci

 

A co vy, převzali jste za svůj život plnou zodpovědnost?

 

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů