Spousta z nás v životě hledá tajemnou ingredienci, která nás posune ke štěstí, úspěchu nebo bohatství. Knihovny máme plné návodů, jak žít bohatý a dokonalý život, vytvářet úspěšné vztahy, známe zákony přitažlivosti, rezonance, způsoby, jak se zbavit překážek v podobě vzorců mysli… Avšak… Pořád dokola čteme, hledáme zaručené informace a způsoby a dohromady se v našem životě až moc nezměnilo.

Co odlišuje lidi úspěšné od neúspěšných? Proč existují lidé, kteří jsou úspěšnějšími i přesto, že se nemodlí, nepoužívají žádné tajemné praktiky, nebo se neřídí přesně danými vesmírnými radami a zákony?

Tajemství odhalila firma NIKE

Všechny dostupné informace pro úspěšný život již máte. Pokud dosud nejste se svým životem spokojeni, znamená to, že jste nepochopili jednu zásadní věc. Když něco chci, musím něco udělat. Slogan světové firmy se sportovním oblečením a botami  NIKE  zní „JUST DO IT“ ( v překladu JENOM TO UDĚLEJ).

Problémem není nedostatek informací, které máme, ale způsob, s jakým s nimi nakládáme. Můžete toužit po jakékoli změně ve vašem životě, ale pokud se o NIC nepokusíte NIC nezískáte.

Jsou lidé, kteří celý život věří, že se stanou úspěšnými spisovateli ….

ale zatím nenapsali ani řádku ze své knihy

Jsou lidé, kteří chtějí lepší práci

ale zatím nedokázali opustit tu starou, nebo si vytvořit novou

Jsou lidé, kteří chtějí být úspěšní

ale raději jenom sedí, a svůj úspěch si malují bez toho, aniž by cokoli udělali

Jsou lidé, kteří chtějí získat ideálního partnera

ale nejsou schopni nebo ochotni stát se sami ideálními partnery

Jsou lidé

(doplňte si sami)

Proč pozitivní myšlení nestačí

Většina lidí se domnívá, že stačí myslet pozitivně a úspěch se musí dostavit. Vždyť jsou toho plné motivační knihy. Bohužel většina lidí v životě úspěšných (nebo spokojených) nebývá. Důvod je jediný – tito lidé se domnívají, že pro změnu nemusí nic udělat, že změna přijde sama, když začnou přemýšlet jinak (pozitivně). Jenže toto je pouze jedna část z rovnice úspěchu – bez AKCE nemůže přijít reakce. V knize „7 návyků skutečně efektivních lidí“ se Stephen Covey hned v úvodu zmiňuje o prvním a nejdůležitějším návyku, kterým je PROAKTIVITA.

Kdo nic nedělá nic nezkazí

… a moc toho nedokáže. Bylo zjištěno, že lidská frustrace pramení z toho, že nemáme rádi sami sebe. A sebe nemáme rádi za to, že nic neděláme. Můžete si vysnít život jaký chcete, ale pokud neuděláte nikdy první krok, zůstane pouze snem a vaší fantazií.

Takže ať už v životě řešíte cokoli, myslete na jediné: zvedněte zadek a  JUST DO IT.

Důvody, proč nejsme proaktivní, nebo nedokážeme provádět změny ve svém životě se dočtete v příštím článku.

 

Máte svůj názor? Napište ho!

komentářů